Psikologia lakuriq detyron burrat t flasin pr ndjenjat e tyre

Shko posht

Super Psikologia lakuriq detyron burrat t flasin pr ndjenjat e tyre

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Mar 05, 2011 2:13 amPsikologia amerikane Sarah White (24 vjeare) ka gjetur mnyrn se si ti detyroj burrat t qndrojn n terapi aq sa t flasin pr ndjenjat e tyre. Ajo zhvishet lakuriq dhe prdor nj lloj t re terapie n New York.

Derisa i zhvesh ngadal t gjitha rrobat nj nga nj, shpreson se ashtu do t deprtoj m thell n nnvetdijen e pacientve.

Gjat kohs s seancave shfrytzoj metodn e eksitimit n mnyr q pacientt t marrin m shum kontroll mbi jetn e tyre, tha Sarah pr gazetn New York Daily News.

Ajo beson se me lakuriqsi arrin rezultate m t mir n njohjen e vetes dhe bots. Derisa studionte pa se dika i mungonte terapis klasike dhe i lindi kjo ide. Klientt e saj kryesisht jan burra.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Psikologia lakuriq detyron burrat t flasin pr ndjenjat e tyre

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Mar 05, 2011 2:14 am

Duhet me shku deri n`Amerike ...! ::conf:: :P

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi