10 divorcet mė absurde nė botė

Shko poshtė

Super 10 divorcet mė absurde nė botė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Mar 05, 2011 2:24 amNga neveritja e gruas sepse gatuante vazhdimisht torta, tek lėnia e burrit sepse nuk mbathte tė brendshme, revista italiane “Chi” renditi rastet mė absurde nė botė pėr tė kėrkuar divorcin.

1. Gatuante shumė torta, Kinė – Njė burrė kėrkoi divorcin nga e shoqja nė Kinė, sepse ishte i lodhur nga tortat qė ajo i pėrgatiste gjithmonė me dashuri. I quajtur Cheng Yu, ai deklaroi nė gjykatė se tė gjithė ėmbėlsirat, nė fillim i kishin pėlqyer shumė, por mė vonė ato i ishin neveritur, sė bashku me njeriun qė i gatuante pėr tė.

2. Ndahen sepse morri vjehrėn nė muaj mjalti, Itali – Njė e sapomartuar italiane vendosi tė linte bashkėshortin e saj menjėherė pas dasmės, pasi zbuloi “surprizėn” qė ai i kishte bėrė, marrjen e nėnės sė tij me vete gjatė muajit tė mjaltit.

3. Divorc nėpėrmjet sms, Egjipt – Pasi njė grua nė Kajro nuk i ishte pėrgjigjur burrit nė telefon pas njė zėnke, ai i kėrkoi divorcin me mesazh. Pas tre mesazheve, ata u quajtėn tė divorcuar nga gjykata. Nė bazė tė ligjit islamik, nėse njė burrė pėrsėrit tre herė se dėshiron tė ndahet, atėherė ėshtė i divorcuar.

4. 22-vjeēarja nuk pėrballon ritmet e 88-vjeēarit, SHBA – Nuk ėshtė diēka e rrallė qė tė pasurit tė lidhen me vajza tė reja, por Kristin Georgi, katėr herė mė e re se bashkėshorti i saj, nuk mundi tė pėrballte ritmin e 88-vjeēarit, qė duhet tė udhėtonte me avionin e tij privat pėr ēėshtje biznesi gjatė tė gjithė kohės.

5. Burri nuk mbante tė brendshme, Rumani – Njė 24-vjeēare rumune kėrkoi divorcin nga bashkėshorti i saj pas njė viti martese, pasi burri nuk mbante tė brendshme. Nė fillim, ky fakt nuk pėrbėnte problem pėr vajzėn, por problemet lindėn kur gratė e tjera, pasi mėsuan sekretin e burrit, e shihnin ndryshe nė fshatin ku ata jetonin.

6. Kryente nevojat nė tenxhere, Nigeri – Njė grua nigeriane kėrkoi ndarjen nga burri i saj, pasi ky i fundit, njė pijanec, kryente vazhdimisht nevojat e tij personale nė tiganė, tenxhere dhe piata. Sipas saj, nuk i krijonte problem pija, por fakti qė ishte ajo njeriu qė duhet tė lante enėt.

7. Humb gruan nė poker, Rusi – Andrei Karpov, njė banor i qytetit tė Murmanskut nė Rusi, kur humbi tė gjithė paratė nė poker, i ofroi lojtarėve tė tjerė gruan, tė cilėn e humbi gjithashtu. Kundėrshtari kėrkoi ēmimin e tij, por gruaja refuzoi tė plotėsonte detyrimet e bastit tė humbur. Kėshtu, ajo i kėrkoi divorcin burrit, pavarėsisht lutjeve tė tij pėr t’a nxjerrė nga boxhet.

8. Gruaja shumė e dhėnė pas seksit, Gjermani – Njė burrė me origjinė turke, banues nė Gjermani, u bė gazi i gjykatės kur argumentoi kėrkesėn e tij pėr divorc me faktin qė gruaja kėrkonte vazhdimisht tė provonte gjėra tė reja nė shtrat dhe e detyronte tė kryenin seks ēdo ditė. Pėrpara se tė ndaheshin, ai u arratis nga shtėpia, pėr tė gjetur pak paqe.


9. Zbulon tradhėtinė nė playstation, SHBA – Njė ushtar amerikan zbuloi tradhėtinė e gruas pasi erdhi nga Iraku, pas njė loje nė playstation. Ai pa se midis emrave tė familjarėve, nė tabelėn e atyre qė kishin arritur mė shumė pikė nė lojė, ishte edhe emri i njė burri tė panjohur. Pėr ēudi, ai luante vetėm gjatė darkave.

10. Divorc dhe rimartesė pas 57-vitesh, Britani – Dy tė moshuar, Leslie dhe Elsie, u martuan nė vitin 1941, por u ndanė pas 13 vitesh bashkė, pasi grindeshin shpesh. Pranė 90-vjetorit, ata vendosėn tė martoheshin nė muajt e parė tė kėtij viti. Tė rikthyer bashkė pas 57-vjetėsh, tė dashuruarit pretendojnė se janė shumė mė tė qetė e tė lidhur tani se sa nė martesėn e tyre tė parė.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi