Kur fati t prkrah deri n vdekje

Shko posht

Super Kur fati t prkrah deri n vdekje

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Mar 05, 2011 2:25 amNj italian 58-vjear duhet t konsiderohet si nj prej njerzve m me fat t planetit, ndonse fati i tij ishte tragjik pr dy persona t tjer.

Pasi vuante nga nj smundje e gjat dhe e pashrueshme n zemr, 58-vjeari u lajmrua nga spitali i Torinos q ishte vn n krye t lists s pritjes pr nj transplant zemre.

Tre dit m par, ai u informua se nj dhuruese u gjet pr t, nga nj grua q kishte psuar dmtime t pariparueshme n tru, n nj spital t ezens.

Ndrsa priste transportin e organit, torinezi u fut n salln e operacionit dhe procedura e heqjes s zemrs s tij u krye. Pr fatin e keq, koha e keqe bri q helikopteri i nisur me organin t psonte nj aksident n nisje.

Helikopteri doli nga pista n nisje dhe ndonse askush nuk mbeti i dmtuar, organi u b i paprdorshm.

Pa zemr dhe me kraharorin e hapur, kapaciteti i pajisjeve q mbanin n jet 58-vjearin ishte duke u ezauruar, kur nj dhurues u gjet n momentet e fundit, pas nj aksidenti rrugor t ndodhur pran spitalit.

Pr fatin e mir t 58-vjearit dhe pr fatin e keq t t ndjerit, grupi i gjakut ishte i njjt, ndrsa zemra e tij ishte trsisht e prputhshme.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi