Shteti i Vatikanit, me 572 qytetar

Shko posht

Super Shteti i Vatikanit, me 572 qytetar

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Sat Mar 05, 2011 7:21 am

Vatikan, 1 mars N mesin e 572 shtetasve t Vatikanit jetojn vetm 32 gra, kurse 540 t tjer jan meshkuj, thuhet n t dhnat e reja statistikore q sot i publikoi shteti m i vogl n bot.

Shtetas t Vatikanit jan 306 diplomat, 86 rojtar t gards zvicerane, 73 kardinal, nj motr nderi dhe 31 persona t tjer t cilt nuk mbajn poste n Kishn Katolike. Nga gjith kta persona, vetm 223 prej tyre jetojn n Vatikan.

Qndrim t prhershm n Vatikan kan edhe 221 persona, nga t cilt shumica jan priftrinj.

N t ardhmen n Vatikan do t mund t hyjn vetm shtetast e tij apo personat me qndrim t prhershm, kurse vizitort e tjer do t mund ta vizitojn at vetm me leje speciale.
avatar
AmazinnG GirL
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi