Duhani e dmton shijen pr ushqim

Shko posht

Super Duhani e dmton shijen pr ushqim

Mesazh nga Nora prej Sat Mar 05, 2011 8:43 amShkenctart kan zbuluar edhe nj arsye se pse duhet q t ndaleni s piri duhan nse ende nuk e keni br tymi i duhanit i pengon pjest e caktuara n gjuh, kshtu q nuk mund t ndieni shijen e vrtet t ushqimit.
Shkenctart grek i kan testuar 62 vullnetar dhe i kan vrtetuar ndryshimet n ndijime n pjes t caktuara t gjuhs, prgjegjse pr prcaktimin e shijes, tek duhanpirsit dhe tek ata q nuk e pin.
Testet kan treguar se kto pjes tek duhanpirsit e kan edhe nj form tjetr nga ata q nuk e konsumojn at, dhe se ato jan m pak t lidhura me nervat e gjakut, q sjell deri tek zvoglimi i ndijimit t shijes.
Hulumtimin e kan kryer me pulset elektrike dhe sa m e fuqishme ka qen forca e rryms, kjo ka shenjuar ndjenjn m t vogl. Madje 28 pirs t duhanit kan pasur m t dobt ndijimin e shijes.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi