A frikėsoheni nga dashuria?

Shko poshtė

Super A frikėsoheni nga dashuria?

Mesazh nga Ditta prej Sat Mar 05, 2011 10:09 am


Nganjėherė frika ndaj dashurisė ėshtė e shprehur qartė. Nuk ndjehesh mirė
ndaj marrėdhėnieve tė dashurisė me personin tjetėr, madje je e
vetėdijshme se po frikėsohesh dhe je e pasigurt. Por mund tė ndodhė qė
tė jetosh me besimin se me tė vėrtetė dėshiron tė kesh dashuri nė jetėn
tėnde. Dashurohesh dhe dėshiron tė jesh me tė (me dashnorin). Por kurrė
nuk ke fat. Gjithnjė tė pėlqejnė djemtė e kėqij. Nganjėherė ndodh qė ta
fillosh lidhjen, por diēka ndodh, bie fjala mosmirėkuptimi, grindja,
karakteret e ndryshme etj. Kjo gjė gjithnjė pėrsėritet, por frika nga
dashuria shpjegohet nė mėnyra tė tjera. Disa femra trashen, tė themi
ashtu, pa vetėdije. Ky ėshtė njė mekanizėm i tyre mbrojtės, i cili i
mbron nga mundėsia e marrėdhėnieve intime. Ka femra, tė cilat nė mėnyrė
tė pavetėdijshme shprehin besimin e tyre se nuk meritojnė tė kenė
lumturi, madje nė mėnyrat mė tė egra si: pėrdorin drogė, pinė alkool ose
ēojnė jetė tė parregullt. Frika nga dashuria nė shumicėn e rasteve
rrjedh nga fėmijėria e hershme, nga marrėdhėniet me prindėrit. Me
prindėrit i kalojmė ditėt dhe momentet mė tė bukura tė fėmijėrisė dhe
format mė tė ndėrlidhura, sepse jemi tė varur nga ta. Nėse marrėdhėniet
me prindėrit kanė qenė tė mira, atėherė me siguri kemi mėsuar se
dashuria ėshtė burimi mė i madh i lumturisė. Nėse nėna dhe babai kanė
qenė krenarė me vajzėn e tyre dhe kanė pasur kujdes tė madh ndaj saj,
atėherė pa kurrfarė frike presim qė edhe tė tjerėt tė na pranojnė
duarhapur. Pėr fat tė keq tė gjithė nuk kanė pasur fėmijėri tė lumtur.
Prindėrit e dikujt kanė qenė indiferentė, tė larguar nga ndjenjat e
fėmijėve tė tyre dhe nuk i kanė kushtuar aspak rėndėsi edukimit dhe
afrimit tė fėmijėve, nė mėnyrė qė fėmija ta fitojė vetėbesimin. Disa
fėmijė kanė ndjenjėn se u duhet dashuria e dikujt me dėgjueshmėrinė dhe
sjelljet e tyre (tė fėmijėve) tė mira. Te disa fėmijė shfaqet frustrimi
se nuk po ia arrijnė ta tėrheqin vėmendjen e prindėrve sado qė fėmijėt
bėjnė pėrpjekje pėr ta fituar simpatinė te prindėrit e tyre. Nė fund, tė
themi se ka raste kur prindėrit i rrahin dhe i maltretojnė vajzat e
tyre nė vend se t’u dalin krah. Kėto femra pėrjetojnė trauma, etj.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi