Angli, zbulohet libri me lėkurė njeriu

Shko poshtė

Super Angli, zbulohet libri me lėkurė njeriu

Mesazh nga Ditta prej Sat Mar 05, 2011 10:12 am


Njė libėr nė bibliotekėn e Devonit nė Angli ėshtė mbuluar me lėkurė njeriu, zbuloi sot media britanike.
Libri makabėr daton nga vitet 1830 dhe pėrmban poezitė e John
Milton-it. Ai ėshtė mbėshtjellė me lėkurėn e njė njeriu tė quajtur
George Cudmore, i cili u varr gjatė atij viti pasi kishte vrarė gruan e
tij Grace.

Askush nuk i kishte kushtuar rėndėsi detajit makabėr deri nė zbulimin
e bėrė prej vetė librarisė, i raporuar gjerėsisht nė shtypin britanik.
Vėllimi do tė ekspozohet sė shpejti si njė tėrheqje turistike.

Librat me lėkurė njeriu, ndonėse tepėr tė rrallė, ekzistojnė prej
kohėsh. Praktika disa qindravjeēare u ndėrpre nė periudhėn e
Revolucionit Francez, nė vitet 1800.

Lėkura merrej nga tė dėnuarit me vdekje, por shpesh herė edhe lihej
edhe si amanet qė pas vdekjes, ajo tė merrej dhe tė pėrdorej pėr tė
mbėshtjellė koopertina librash, nė formė kujtimi pėr tė afėrmit.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi