Gjithēka gati pėr fillimin e bisedimeve

Shko poshtė

Super Gjithēka gati pėr fillimin e bisedimeve

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 05, 2011 11:15 am


Gjithēka ėshtė gati pėr fillimin e dialogut ndėrmjet Beogradit dhe Prishtinės, nė tė cilin ndėrmjetėson BE-ja, dhe nuk ka asnjė arsye pėr shtyrje. Kėshtu tha sot drejtori pėr Ballkan, Rusi dhe partneritet lindor nė BE, Miroslav Lajcak.
Nė njė deklaratė pėr agjencinė sllovake tė lajme TASR, Lajcak nuk ka pėrmendur se kur saktėsisht bisedimet do tė fillojnė.

Sipas Lajcakut, BE-ja pret nga bisedimet vendosjen e kanalit komunikues ndėrmjet Beogradit dhe Prishtinės dhe zgjidhje tė shumė ēėshtjeve, nė radhė tė parė tė atyre qė kanė tė bėjnė me jetėn e pėrditshme tė qytetarėve.

Nė konferencėn GLOBSEC, qė sot pėrfundoi punimet nė Bratislavė tė Sllovakisė, Lajcak tha se raporti pėr tregti me organe njerėzore nė Kosovė dhe Shqipėri dhe pėrfshirjen eventuale tė kryeministrit Hashim Thaēi nė kėtė tregti, ėshtė marrė seriozisht nga BE-ja, por duke respektuar parimin e pafajėsisė derisa tė mos dėshmohet fajėsia.

“Misioni EULEX ka autorizimet tona qė shumė seriozisht tė hetojė ato akuza, gjė qė ajo edhe po e bėn”, tha ish-shefi i diplomacisė sllovake. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi