Udhtimi i par i trenit-plumb

Shko posht

Super Udhtimi i par i trenit-plumb

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Sun Mar 06, 2011 2:29 pm

Tokio, 5 mars - Mrekullia e fundit e hekurudhave japoneze sht i ashtuquajturi treni-plumb, Hayabusa, i cili megjithat sht nisur me 7 minuta vones. Nuk ka pasur asnj problem teknik, por pr shkak t turms, me mijra t pasionuar q donin t bnin foto, nj pasagjer ra tek binart.

I njohur ndryshe me emrin hundmadhi, treni i ri ka nj lokomotiv t gjat 15 metra, nuk bn zhurm kur kalon npr galeri dhe ka nj shpejtsi prej 300 kilometrash n or.

Ai sht parashikuar t udhtoj dy her n dit mes Tokios dhe Aomorit, qytet n ekstremin verior, duke prshkuar 700 kilometra n tre or e 10 minuta.
avatar
AmazinnG GirL
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi