Pr vrasjen e fmijs nga Uglari dyshohet nj serb

Shko posht

Super Pr vrasjen e fmijs nga Uglari dyshohet nj serb

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Sun Mar 06, 2011 2:45 pm

Gjilan, 6 mars N lidhje me rastin e vrasjes s nj fmije 14 vje nga fshati Uglar i Gjilanit, policia ka arrestuar nj t dyshuar. I arrestuari sht nga fshati Pasjan i komuns s Parteshit. Ai sht ndal pr 48 or pr hetime. I arrestuari Zh.S (1967), qytetar serb nga fshati Pasjan, dyshohet t jet i prfshir n rastin n fjal.
Policia nuk ka br t njohur identitetin e viktims, por nga familjart msohet se
bhet fjal pr Leutrim Musliun, i lindur m 1997.
Ky rast, q ka tronditur Gjilanin, ka ndodhur pasditen e 5 marsit, ku, sipas policis, viktima, i shoqruar nga babai dhe disa persona t tjer, po ktheheshinnga mali, ku kishin shkuar pr t marr dru. Sipas prindit t fmijs s vrar, ata ishin gjuajtur me t gjitha llojet e armve nga t dy kraht. Ai thot t ket qen si luft dhe se jan prdorur edhe bomba.
Sipas Rrahim Musliut, prindit t Leutrimit t vrar, ata jan gjetur n mes t shtnave nga t dyja kraht. Ai ka thn se ka pasur dy grupe dhe se prej njrs an i sht vrar djali, ndrsa nga t shtnat e ans tjetr i sht vrar kali, me t cilin bartte drut.
Sipas tij, t shtnat nga t dyja ant nuk kishin pushuar. Ndrkoh Leutrimi i plagosur sht drguar n Emergjencn e Spitalit Rajonal t Gjilanit, ku konstatohet vdekja e tij nga plagt e marra prej arms s zjarrit. Sipas Rrahimit, dyshohet se ishte shtn nga automatiku. Ndrkaq, Policia ka njoftuar t dieln se gjat bastisjes n shtpin e serbit t dyshuar pr vrasjen e fmijs, sht gjetur nj pushk gjuetie dhe disa fishek.
Autoritetet komunale n Partesh kan thn se n kt rast nuk duhet t przihet politika, por rastin duhet ta zbardh policia dhe organet gjyqsore.

Tags. Vrasja, fmija, i dyshuari
avatar
AmazinnG GirL
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi