Universum ofron studime me iPad dhe rrjete sociale

Shko poshtė

Super Universum ofron studime me iPad dhe rrjete sociale

Mesazh nga D3M1 prej Sun Mar 06, 2011 4:04 pm


Kolegji Universitar Universum nga Shtatori 2011 do tė fillojė projektin e ri tė mėsimdhėnies pėrmes mediave dhe rrjeteve sociale si Facebook, GoogleDocs, Slideshare, YouTube, Blogger etj, Wordpress etj.

Studentėve tė lėndės Menaxhmenti Ndėrkombėtar nė programin Master nė Menaxhment, nuk do t’i ofrohet asnjė material i shtypur – nė vend tė kėsaj, atyre do tu ofrohet nga njė tablet iPad.

Pastaj, e gjithė lėnda do tė zhvillohet pėrmes njė interaktiviteti tė plotė medial me studentėt, duke pėrdorur vetėm rrjetet sociale siē ėshtė Facebook, LinkedIn, Blogs, YouTube apo GoogleDocs. Ata do tė shikojnė video ligjėratat nė kanalin e posaēėm nė YouTube, do tė debatojnė nė Facebook dhe LinkedIn, do t’i marrin materialet pėr mėsim dhe dorėzojnė punimet e tyre nė GoogleDocs, do tė shkruajnė esetė dhe mendimet e tyre nė Blogs dhe nė fund, do tė bėjnė vlerėsimin e lėndės nė SurveyMonkey.

“Nė kohėn e globalizimit jeta ėshtė dinamizuar aq shumė, sa ne nuk mund tė presim mė nga studentėt tanė tė ndjekin format tradicionale tė mėsimit. Nėsė ata shumicėn e kohės e kalojnė nė Facebook apo YouTube, ne duhet tė ndjekim interesimin e tyre, ndėrsa rrjetet sociale do t’i pėrdorim pėr ta ngritur produktivitetin gjatė studimit. Tableti iPad tė cilin studentėt tanė do ta marrin falas, do tė jetė simboli i qasjes sonė bashkėkohore pėr studime tė avancuara”, ka thėnė Alejtin Berisha, Drejtor Ekzekutiv nė Kolegjin Universitar Universum.

Ky projekt, i pari i kėtij lloji nė Kosovė, besohet se do tė hap njė debat tė ri tė ofrimit tė edukimit cilėsor nė Kosovė, duke qenė nė hap me trendet mė moderne nė botė dhe frymėzohet nga praktikat mė tė mira tė shkollave tė njohura tė biznesit siē ėshtė London Business School apo Wharton School nė Pensilvani. / Telegrafi /

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi