Pahor: Paqja nė Ballkan nė rrezik

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pahor: Paqja nė Ballkan nė rrezik

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 07, 2011 1:41 pm


Kontestet e pazgjidhura nė rajon, ndėr tė cilėt edhe kontesti i emrit midis Athinės dhe Shkupit mund tė rrezikojnė paqen nė Ballkan.

Kjo, sipas “Zėrit”, ėshtė theksuar nga kryeministri i Sllovenisė, Borut Pahor nė njė intervistė pėr agjencinė e lajmeve, “France Press”.

“Moszgjidhja e ēėshtjeve dypalėshe nė rastin midis Maqedonisė dhe Greqisė, por edhe nė rastin midis Serbisė dhe Kosovės, si dhe ēėshtjet e ndjeshme nė rastin e Bosnjės, mund tė rrezikojnė paqen nė rajon. Nga kėto arsye, BE patjetėr duhet tė vazhdojė procesin e zgjerimit, normalisht nėse dėshiron paqe dhe stabilitet afatgjatė”, deklaroi Pahor.

Ai shtoi se nuk duhet lėnė anash kėtė rajon dhe se duhet vlerėsuar se atje nuk ėshtė gjithēka nė rregull dhe qetėsi.

“Atė paqe shumė lehtė mund tė mos e kemi”, nėnvizoi Pahor, i cili paralajmėroi se vlerėsimet dhe shqetėsimet e tij do t`ia komunikoj presidentit francez Nikolas Sarkozy, gjatė qėndrimit tė tij gjatė kėsaj jave nė Francė. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi