PD, festė pėr 8 marsin

Shko poshtė

Super PD, festė pėr 8 marsin

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Mar 08, 2011 6:04 pmNjė kolazh kėngėsh shqiptare ishte dhurata qė gratė dhe vajzat demokrate u kanė bėrė tė gjitha nėnave dhe grave shqiptare nė ditėn ndėrkombėtare tė 8 marsit. (UPDATE)

Nė njė atmosferė festive tė krijuara prej demokratėve tė kryeqytetit, protagonistja femėr ishte kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila ngriti gratė dhe vajzat shqiptare nė piedestal.

“Vitet e fundit ėshtė bėrė shumė pėr gruan nė ēdo qytet tė vendit. Tė pėrulemi pėr sakrificat, kontributin dhe angazhimin e grave nė shoqėrinė shqiptare”, ka deklaruar Topalli.

Por megjithėse kjo ėshtė dita nė tė cilėn gratė kėrkojnė barazi nė shoqėri, protagonisti kryesor i festės pėr vajzat dhe gratė demokrate ishte kryeministri Sali Berisha.

Duke u pėrulur me nderim para sakrificave dhe kontributit tė nėnave shqiptare, kryeministri Berisha u dha atyre tė gjithė meritėn pėr gjithēka tė mirė ka arritur vendi nė kėto 20 vjet.

“Ju shpreh mirėnjohjen mė tė thellė pėr kontributin tuaj. Ēdo komb ka nė themel tė arritjeve sakrificėn njerėzore. Gruaja ėshtė burim i pashtershėm i dashurisė dhe sakrificės. Ēdo fitore dhe arritje mban emrin e gruas shqiptare”, ka deklaruar Berisha.

Kjo festė me gratė demokrate nuk mund tė mos trajtohej edhe nė dritėn e fushatės sė afėrt elektorale pėr zgjedhjet lokale tė 8 majit, pasi kryeministri Berisha i konsideron gratė dhe vajzat si gjeneratorin kryesor tė fitores nė zgjedhje.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi