Vetėvaret njė maturante nė Podujevė

Shko poshtė

Super Vetėvaret njė maturante nė Podujevė

Mesazh nga T-o-S-i prej Tue Mar 08, 2011 10:00 pm

Njė maturante e gjimnazit “Aleksandėr Xhuvani” tė Podujevės ėshtė gjetur nė mbėrmjen e sė hėnės e varur nė njė pemė nė oborrin e njė shtėpie tė pabanuar nė rrugėn “Llapi”. Eljesa H. (1992) nga fshati Sfeēėl, sipas Policisė nė Podujevė nuk ka snjė lidhje me vendin ku ėshtė gjetur e varur.
Komandanti nė detyrė nė Stacionin Policor tė Podujevės, Naim Latifi, ka thėnė se rreth orės 17:25 kanė marrė njė informacion se nė rrugėn “Llapi”, gjendet njė femėr e varur.
“Njėsitet policore kanė dalė nė terren dhe kanė gjetur viktimėn femėr tė varur nė njė pemė nė oborrin e njė shtėpie tė pabanuar. Sipas informacioneve qė i kemi, viktima e cila ėshtė nga fshati Sfeēėl, nuk ka asnjė lidhje me vendin ku ėshtė gjetur e varur”, ka thėnė ushtruesi i detyrės sė komandantit nė kėtė stacion. Naim Latifi thotė se sipas dyshimeve tė para, motivet qė e kanė shtyrė kėtė vajzė tė vetėvaret janė personale. Vdekjen e Eljeses e ka konstatuar mjeku kujdestar nga Qendra Emergjente nė Podujevė, ndėrsa ėshtė dėrguar nė Mjekėsinė Ligjore pėr obduksion.
Ndėrkohė, gjatė ditės sė martė, nė gjimnazin “Aleksandėr Xhuvani” nuk ėshtė mbajtur mėsimi.
Drejtori Naim Salihu ka thėnė se pasi vajza ka qenė maturante e kėsaj shkolle dhe duke mos pasur atmosferė pėr tė mbajtur mėsim, nuk kanė zhvilluar mėsim fare.
Sipas tij, nxėnėsja ka qenė e sjellshme, e urtė dhe me sukses mesatar.
Ndėrsa, bashkėfshatarė tė Eljeses thonė se ajo ka qenė edhe e fejuar nė njė fshat tė Podujevės.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi