“Dėgjojeni radion tonė, fitoni varrimin gratis”

Shko poshtė

Super “Dėgjojeni radion tonė, fitoni varrimin gratis”

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 09, 2011 10:58 am


Radiostacioni gjerman ua mundėson dėgjuesve tė vet shansin pėr tė fituar njė ēek me tė cilin mund tė mbulojnė shpenzimet e varrimit tė tyre.

Mė shumė se 500 dėgjues tė radiostacionit Radio Galaxy morėn pjesė nė kėtė lojė shpėrblyese. Detyra e tyre ishte tė mendojnė pėr epitafin mė tė mirė nė pėrmendoren e varrit tė tyre. Udhėheqėsi i programit Jens Pflueger mbrojti kėtė garė me fjalėt se vdekja nuk duhet tė jetė temė tabu.

“Dėshirojmė tė ngremė vetėdijen tek tė rinjtė pėr kėtė temė. Dėshirojmė qė njerėzit tė mendojnė dhe dėrgojnė porositė pėr epitafet e tyre. Nėse dėrgojnė njė citat ė huazuar, kjo ėshtė nė rregull, megjithatė nuk ėshtė mjaft kreative”, tha Pflueger pėr BBC.

Shpėrblimi pėr epitafin mė tė mirė arrin shumėn 2.300 euro dhe duhet tė shpenzohet ekskluzivisht pėr shpenzimet e varrimit. Shoqata e biznesmenėve gjermanė e ka quajtur kėtė garė “pa shije” dhe ka paditur Radio Galaxyn. Qėllimi i tyre ėshtė ndėrprerja e garės.

“Ky aktivitet ėshtė sakrilegj dhe pa shije, amoral dhe kundėrligjor”, thuhet nė komunikatėn e Shoqatės. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi