Procesori i iPhone 5 do t jet dual-core?

Shko posht

Super Procesori i iPhone 5 do t jet dual-core?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 10, 2011 10:42 am


Kur Apple e pati paralajmruar tabletin e saj t ri iPad 2, dhe procesorin e saj dy-brthamor A5, t gjith kan supozuar se kjo kompani do ta prdor procesorin e njjt edhe n modelin e saj t ri t telefonit t menur, iPhone 5.

Tani, sipas Cult of Mac konfirmohet se modeli i ri i telefonit t Apple, iPhone 5, i cili ende nuk sht paralajmruar zyrtarisht, do t posedoj procesorin e ri dy-brthamor A5.

Disa dshmi pr kt gj, jan gjetur edhe n versionin e fundit t sistemit operativ t Apple, iOS 4.3.

Megjithat, mbetet t shihet se far karakteristika tjera t harduerit do t posedoj iPhone 5, ndrsa procesori A5 do ti jap ktij telefoni nj fuqi t mir gjat puns. Pr m tepr, pritet q iPhone 5 t dal edhe n versionet 64GB, por edhe n opsione me hapsir m t vogl, si 16 dhe 32GB. /Telegrafi /

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi