Samsung synon zhvilluesit e Symbian

Shko posht

Super Samsung synon zhvilluesit e Symbian

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 10, 2011 12:42 pm


Samsung sht duke u munduar q ta popullarizoj sistemin e saj operativ Bada, pr telefonat e menur mobil.

S fundmi, kjo kompani sht duke i drguar emaile zhvilluesve t platforms s deri-dikurshme t Nokias, sistemit operativ Symbian, i cili pas marrveshjes s ksaj kompanie me Microsoft duket se nuk do t ekzistoj m.

N thirrjen q Samsung u bn zhvilluesve t Symbian, shkruan nse jeni t paknaqur me at se far po ndodh, ather provojeni Badan, dhe gjithsesi ata aludojn n paknaqsin q zhvilluesit e Nokias mund t ken lidhur me sistemin e tyre operativ n shuarje, i cili ka jo m pak se 150 milion pajisje t cilat bazohen n t.

Edhe pse Bada nuk e gzon popullaritetin e njjt si Symbian i Nokia, tregu t cilin ky sistem operativ e synon sht pikrisht i njjt me at t Nokias, telefonat e lir dhe n dispozicion pr t gjith ata q shpenzojn m pak pr pajisjet e tyre telefonike.
N ann tjetr, t gjith e kemi kuptuar se pr telefonat e saj t menur, Samsung ka zgjedhur sistemin operativ t kompanis Google, platformn Android. / Telegrafi /

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi