Japoni, largohet zyrtari amerikan

Shko poshtė

Super Japoni, largohet zyrtari amerikan

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Mar 10, 2011 4:47 pmDrejtuesi i Departamentit Amerikan tė Shtetit pėr Japoninė u zėvendėsua, pasi komentet e tij mbi banorėt e ishullit tė Okinauės ndeshėn me njė protestė tė forta nga Tokio zyrtare.

Sipas mediave japoneze, Kevin Maher i cilėsoi banorėt e ishullit tė Okinauės shumė dembelė dhe pėrfitues nga prezenca e madhe amerikane qė ndodhet nė ishullin e tyre.

Departamenti i Shtetit kėrkoi ndjesė pėr komentet e papėrshtatshme, ndėrsa theksoi se ato nuk shprehin pikėpamjen e politikės sė jashtme amerikane.

Mė shumė se 30 minibaza amerikane nė Okinaua bėjnė qė ky ishull tė ketė njė rėndėsi thelbėsore nė marrėdhėniet amerikano-japoneze, ndėrsa e shndėrrojnė Okinauėn nė njė pikė me rėndėsi tė madhe strategjike pėr ushtrinė amerikane.

1,3 milion banorėt e ishullit kanė kėrkuar prej kohėsh largimin e bazave amerikane, pasi sipas tyre ato ndosin ajrin dhe rrisin kriminalitetin nė vend.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi