Sarkozy-BE-sė: Tė bombardojmė Libinė

Shko poshtė

Super Sarkozy-BE-sė: Tė bombardojmė Libinė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Mar 10, 2011 4:48 pmPerėndimi mund tė lėvizė shpejt kundėr Gaddafi-t. Presidenti francez Nicolas Sarkozy ka ndėrmend t’u propozojė partnerėve tė Bashkimit Evropian bombardime tė shėnjestruara nė Libi.

Lajmin e bėjnė tė ditur mediat ndėrkombėtare, sipas tė cilave kreu i pallatit Elize kėrkon edhe tė kriptojė sistemet e transmetimit tė komandės sė kolonelit Muammar Gaddafi.

Ndėrkohė, sinjale pėr ndėrhyrje kanė ardhur edhe nga presidenti i BE-sė, Herman Van Rompuy, i cili nė njė mesazh drejtuar liderėve evropianė nė vigjilje tė samitit tė jashtėzakonshėm mbi Libinė thotė:

“Pėrgjegjėsit e akteve tė dhunės nė Libi do tė shkojnė drejt pasojave tė rėnda. Lidershipi aktual libik duhet tė lėrė pushtetin pa u vonuar”.

Pėr Van Rompuy, Bashkimi Evropian nuk mund tė qendrojė duarkryq kur bėhet fjalė pėr sigurinė e njė populli.

Nga ana tjetėr, ministri i Jashtėm italian, Franco Frattini ka deklaruar se Italia nuk do tė marrė pjesė nė bombardimet mbi territorin libik.

Nė Bruksel, NATO dhe BE po diskutojnė mbi instrumentet e nevojshėm pėr t’u pėrballur me krizėn nė Tripoli dhe efektet anėsore tė saj ndaj Perėndimit.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi