Libi, Gaddafi fiton betejėn e Ras Lanufit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Libi, Gaddafi fiton betejėn e Ras Lanufit

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Mar 10, 2011 4:49 pmForcat qeveritare janė duke pushtuar qytetin port tė Ras Lanufit, ndėrsa rebelėt po tėrhiqen nė mėnyrė tė ēorganizuar pėr nė lindjen e vendit.

Lajmin e raportoi disa minuta mė parė BBC, e cila duke u bazuar nė dėshmitarė dhe korrespondentėt e saj nė zonė, mund tė konfirmojė se pas disa ditėsh luftimesh, forca mė e madhe e zjarrit e ushtrisė sė Gaddafi-t po bėn diferencėn.

Trupat qė po tėrhiqen goditen vazhdimisht me mortaja dhe raketa, ndėrsa bombardimet ajrore vazhdojnė.

Sipas televizionit shtetėror libian, forcat pro-Gaddafi kanė spastruar rebelėt edhe nga qyteti port i Sidrės, i ndodhur pranė Ras Lanufit.

Ndonėse njė ditė mė parė u raportua edhe pėr marrjen e qytetit tė madh tė Zavijės prej forcave qeveritare, sot raportohet pėr luftime tė reja nė qytet.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi