Gold AG sjell “Realitet”-in

Shko poshtė

Super Gold AG sjell “Realitet”-in

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 10, 2011 6:13 pm


Reperi kosovar Arian Agushi, i njohur si “Gold AG”, ka realizuar edhe albumin e tij mė tė ri tė titulluar “Realitet”, i katėrti nė karrierėn e tij, dhe i cili ėshtė hedhur nė treg qė nga shtatė marsi.

“Albumi pėrfshin tema tė ndryshme ashtu siē pret edhe publiku nga unė. Nė kėtė album janė tė pėrfshira tema tė ndryshme sociale, me njė fjalė jam munduar tė paraqes realitetin nė tė cilin jetojmė. Ēdo fjalė qė ėshtė shkruar nė tekstet e kėngės ėshtė dalė nga zemra, prandaj edhe e kam quajtur “Realiteti”, ka thėnė “Gold AG” pėr “Zėri”.
Pėrkundėr problemeve tė mėdha qė po hasin kėngėtarėt tanė pėr shitjen e albumeve, Ariani thotė se nuk qėndron keq nė kėtė aspekt.
“Unė kam fitime edhe prej shitjeve tė albumit, por kur bėj album, nuk pres qė me ēdo kusht tė pėrfitoj prej tij”, ka thėnė ai.
Ai gjithashtu ka theksuar se menjėherė ka nisur pėrgatitjet tė kėngėve tė reja, ndėrsa njėrės prej kėngėve do t’ia realizojė edhe video-klipin.
“Pas publikimit tė kėtij albumi, kam filluar tė incizoj kėngė tė reja pėr albumin tjetėr. Katėr kėngė janė tė pėrfunduara dhe do t’i nxjerri kohė pas kohe. Ndėrkaq, njėrės nga kėngėt do t’i realizoj edhe video-klipin”, ka pėrfunduar ai. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi