Faqe sociale pr qent

Shko posht

Super Faqe sociale pr qent

Mesazh nga Nora prej Fri Mar 11, 2011 9:24 amNj 34-vjear kinez, i quajtur Tang Yang, ka hapur nj rrjet shoqror, t ngjashm me FB apo Twitter, por n t kan akses vetm personat e dashuruar pas qenve.
Goumin.com sht shndrruar menjher n nj faqe shum fitimprurse pr pronarin e saj, ndrsa prdoruesve u lejohet t publikojn vetm foto t qenve t tyre, t flasin me prdorues t tjer dhe t modifikojn karakterin e kafshve.
Ideja m erdhi kur e dashura ime bleu nj lepur pr vetm 10 juan (1,5 euro) dhe nisi ta ushqente me nj lloj bari t veant dhe shum t shtrenjt, t imporuar nga Zelanda e Re, deklaroi Yang.
Ajo do t shpenzonte shum m tepr pr ta ushqyer, se sa harxhoi vetm pr ta bler. Aty kuptova se ideja ime do t funksiononte.
Shtat vjet pasi Yang krijoi kt faqe, ai ka nj zyr n nj gradael n qendr t Pekinit, 530 mij prdorues t faqes dhe 600 aplikacione t ndryshme.
Aktualisht, faqja vlen disa milion dollar dhe pritet t bhet gjithmon e m e vlefshme, ndrsa Yang synon ta zgjeroj biznesin n sa m shum vende n bot./tch/

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi