2po2 sjell albumin e par solo, Authentic

Shko posht

Super 2po2 sjell albumin e par solo, Authentic

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 11, 2011 10:22 am


Besnik Canolli, i cili njihet n publik me nofkn 2po2, ka zbuluar pr Telegrafi.com se ai tashm sht n prfundim t albumit t tij t par solo, i cili do t titullohet Authentic.

Gjat karriers s tij 16-vjeare, Besniku ka realizuar tre albume me kng t reja me grupin e tij 2po2 dhe dy CD me prmbledhje t hiteve t kompanis s tij 2 High Records. Por, Authentic, sht i pari i tij solo.

E gjith vmendja ime sht e prqendruar q albumi Authentic t jet sa m i suksesshm pr fansat e mi, ka thn reperi pr Telegrafi.

Kam preferuar q nga fundi i vitit 2010 ti anuloj t gjitha ofertat pr koncerte apo turne t mundshme pikrisht pr t punuar me seriozitet rreth albumit, duke zgjedhur nj nga studiot m profesionale n Franc pr t regjistruar kngt e mija q do t jen hi m pak se 15 t reja, ka pohuar m tej Besniku.

2po2 s fundi ka br buj me nj mori hitesh dhe bashkpunimesh, si Shopping - nj bashkpunim me Capital T, Shum nalt me Dafina Zeqirin, pastaj Crazy girl me Flori Mumajesin dhe s fundmi edhe Vibe n bashkpunim me Altuna Sejdiun dhe Dafina Zeqirin, nj video e cila n YouTube ka pasur mbi 4 milion klikime. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi