Kontrollimi i xhelozis

Shko posht

Super Kontrollimi i xhelozis

Mesazh nga Ditta prej Fri Mar 11, 2011 4:00 pm

Kur jeni ne nj lidhje, pak xhelozi e shndetshme sht normale. Por
duhet te dini ta kontrolloni pr mos tu kthyer ne nj ankth. Xhelozia
sht si kripa: ne do pjate, duhet pak. Pak xhelozi duhet pr te
konsoliduar lidhjen, ti tregoni partnerit sesa te lidhur jeni me te dhe
sa e dashuruar, sepse nse mungon ajo pak do te kuptohet qe nuk i
jepni shume rndsi lidhjes. Por kur behet fjale pr at xhelozi
irracionale, obsesive, mund te shkaktoje shume dme ne lidhjen tuaj.
Diference mes xhelozis obsesive nga ajo konstruktive nuk ka nj limit,
shpesh varet nga situata, nga momenti, nga periudha qe ifti po kalon.
Ka shume arsye perse duhet te kontrolloni xhelozin tuaj. Fillimisht te
kujdeseni pr veten tuaj me mendime te dhimbshme te vazhdueshme. Duke u
munduar te kontrolloni partnerin e torturoni me gjera te paqena te cilat
vijn si pasoj e xhelozis tuaj, duke rrezikuar ta largoni me duart
tuaja etj. Zgjidhja pr xhelozin e teprt nuk sht e lehte ta vini ne
praktik. Ju duhet shume pune dhe mund me veten tuaj. Mendoni pr gjera
te tjera, mos bni hetuesin, mendoni ka t ju vij ne koke, por
prmbajeni veten dhe mos u tregoni paranojake.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi