Buzėqeshja ėshtė terapia mė e mirė

Shko poshtė

Super Buzėqeshja ėshtė terapia mė e mirė

Mesazh nga Gonna prej Sat Mar 12, 2011 8:17 am

Sugjerimet pėr ndikim pozitiv tė tė qeshurit nė organizėm ekzistojnė qė moti, ndėrsa qė tani ėshtė vėrtetuar edhe nė praktikė. Njė ekip shkencėtarėsh me sukses ka arritur ta vėrtetojė se buzėqeshja nė tė vėrtetė ėshtė ilaēi mė i mirė.

Shkencėtarėt nga Fakulteti i Mjekėsisė dhe Shėndetit nga Lidsi kanė bėrė njė hulumtim pesėditor, nė tė cilin kishin marrė pjesė njerėzit qė vuanin nga tė thatit nė kėmbė.

Rezultatet kanė treguar se qeshja e stimulon diafragmėn, e cila luan rol tė rėndėsishėm nė qarkullimin e gjakut, qė e shpejton shėrimin e pacientit. Pėr dallim nga buzėqeshja, shkencėtarėt thonė se ultrazėri dhe ilaēet e pacientėve tė njėjtė nė tė njėjtėn masė u kishin ndihmuar mė pak se sa qė ishte pritur.

Kujdesi tradicional ishte treguar mė efikase, aty bėjnė pjesė prekja, fjalėt e ngrohta dhe natyrisht buzėqeshja.

- Harrojeni teknologjinė. Porosia mė e mirė pėr pacientėt ėshtė kujdesi mė i mirė dhe buzėqeshja e pėrkohshme. /reuters/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Buzėqeshja ėshtė terapia mė e mirė

Mesazh nga ditush prej Tue Mar 15, 2011 2:10 pm

ahahahahaha sod kom keshh shumm edhe gjethh rri tu keshh mir kokaaa .

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Buzėqeshja ėshtė terapia mė e mirė

Mesazh nga Nora prej Tue Mar 15, 2011 3:54 pm

Valla boll mire se edhe une keshi shum haaha

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Buzėqeshja ėshtė terapia mė e mirė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi