Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Shko poshtė

Super Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 12, 2011 2:52 pm


Adoleshentja mė e shėndoshė e botės ėshtė njė britanike e quajtur Georgia Davis, e cila peshon aktualisht 260 kilogramė.

Historia e saj pėrfundoi disa muaj mė parė nė historitė e gazetave, kur ajo ishte 210 kilogram dhe vendosi tė udhėtonte nė njė kamp dobėsimi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Georgia qėndroi disa javė nė kamp dhe arriti tė humbte disa kile, por qė prej rikthimit nė shtėpinė e saj, brenda disa muajve ajo ka shtuar jo pak por 60 kilogramė tė tjera, duke u shndėrruar nė adoleshenten mė tė shėndoshė tė njohur nė botė.

Ndonėse 17-vjeēarja ka vendosur tė stėrvitet ēdo ditė, mjekėt e kėshillojnė qė tė mos lodhet shumė, pasi me lodhjen qė pesha e saj i shkakton zemrės, edhe sforcimi mė i vogėl mund tė rrisė presionin e gjakut nė nivele fatale.

E reja duhet t’i nėnshtrohet njė diete radikale, por duket se ajo nuk ėshtė shumė e gatshme tė tolerojė tek ushqimi.


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Mesazh nga Nora prej Sat Mar 12, 2011 3:30 pm

Marshalla syni i keq mos e paft Laughing

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 12, 2011 5:10 pm

Qishtu me pas nusen mas miri. :P

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Mesazh nga Rreze prej Sun Mar 13, 2011 9:08 am

haj medet hajjj Zott Runa

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Mesazh nga Nora prej Sun Mar 13, 2011 9:26 am

Ikud merre more bash mir hahah se ke keq me pas nuse te shnosh :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Adoleshentja mė e shėndoshė e botės

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi