Luks i pastėr

Shko poshtė

Super Luks i pastėr

Mesazh nga D3M1 prej Sat Mar 12, 2011 5:16 pm


PurePC pėr ata tė cilit kėrkojnė kompjuter me dizajn tė thjeshtė, ofron zgjidhje interesante me emrin Pure Luxury. Ndėrtimi i shtėpizės ėshtė mjaft i thjeshtė dhe shumė efektiv, ndėrsa e njėjta shėrben edhe si bartėse e komponentėve, tė cilėt kryesisht shihen nga jashtė.

Pėr ēmimin prej 9.500 dollarėsh (6.840 euro), PurePC nuk ka kursyer nė komponentėt- baza e kompjuterit ėshtė pllaka e Asus, X58 Rampage III, nė tė cilėn ėshtė i vendosur procesori i Intel, Core i7 990X.

Procesori ka 5 GHz ‘overclocking’ (proces pėr funksionimin e njė komponenti kompjuterik pėr disa cikle tė orės nė sekondė), ndėrsa blerėsit mund tė zgjedhin ndėrmjet memories 12 dhe 24 GB HyperX T1 tė kompanisė Kingston.

Sistemi grafik bazohet nė dy GeForceice GTX 580 (ndėrsa ka vend edhe pėr tė tretėn), ndėrsa ėshtė i vendosur edhe disku WD me kapacitet 2TB, si edhe V+ SSD i Kingston. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi