BE po e humb durimin me Dick Martyn

Shko posht

Super BE po e humb durimin me Dick Martyn

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 14, 2011 9:40 am


BE-ja sht jashtzakonisht i interesuar pr hetime profesionale dhe sqarime deri n fund pr akuzat q ka br Dick Marty ndaj disa ish-udhheqsve t UK-s, ndaj Shqipris, por edhe ndaj vet BE-s, pr rastin e dyshuar t trafikimit t organeve.

Por, n kohn kur n BE pohojn se EULEX-i tashm ka nisur hetimet e veta, fitohet prshtypja se Dick Marty sikur dshiron t ndihmoj dhe, n vend q t ofroj prova pr akuzat q ka br ai, v n dyshim vullnetin e BE-s dhe profesionalizmin e EULEX-it pr t uar kt pun deri n fund.

Sipas burimeve t Kohs Ditore, Marty n kontaktet e para q ka pasur me BE-n, qoft n mnyr t shkrua apo edhe n paraqitjen e fundit n nj takim t mbyllur n Komitetin pr Politik t Jashtme n Parlamentin Evropian, nuk ka paraqitur ndonj dshmi konkrete, madje ka zgjeruar akuzat duk vn dyshime ndaj disa deputetve t Parlamentin Evropian.

Sa m shum q kemi kontakte me Dick Martyn aq m shum bhemi konfuz. Ai jep deklarata kontradiktore dhe nuk dshiron te sqaroj. Kur i vrtetojm disa pohime t tija, kuptojm se nuk ka thn t vrtetn. Pr shembull, edhe vet autoritetet e Serbis jan shprehur t shokuar kur Marty k thn se nuk ka marr informata nga ta, sepse vet serbt pohojn se i kan dhn disa paketa material, ka thn pr Kohn Ditore nj zyrtar evropian. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi