Edita fiton ēmimin “Diva award 2011” nė Gjermani

Shko poshtė

Super Edita fiton ēmimin “Diva award 2011” nė Gjermani

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 14, 2011 10:25 am


Kėngėtarja me origjinė shqiptare, Edita Abdieski ka fituar ēmimin “Diva awards 2011”, si talente e vitit nė Gjermani. Ndarja e ēmimeve ėshtė zhvilluar nė hotelin “Hof Bayerscher” dhe pėr kėtė vit me ēmimin mė prestigjioz ėshtė nderuar pikėrisht Edita Abdieski, e cila para se tė fitonte “X factory” kishte udhėtuar nga Berna pėr tė dominuar skenėn gjermane. Atė natė gjithashtu janė ndarė edhe 14 ēmime tė tjera, me tė cilat u shpėrblyen edhe kėngėtari Zucchero, aktorėt Michel Piccoli, Anna Fisher, Herbert Knaup etj.
“Nėse ēmimi pėr fituesin e “X Factor” mu duk i pėrshtatshėm, ēmimi “Diva” ėshtė njė barrė e rėndė, e cila peshon mbi supet e mia, pėr shkak se tashmė jam njė hap mė pėrpara se ku kam qenė”, ėshtė shprehur e kėnaqur Edita, raporton Panorama Plus.
Sukseset pėr kėtė talente shqiptare nuk kanė tė ndalur. Nė njė kohė rekord, pasi fitoi vendin e parė tek “X Factory”, ajo realizoi duet me Ricky Martinin, finalizoi videoklipin e kėngės “The key”, fitoi ēmimin “Diva award”, si dhe ėshtė nominuar pėr ēmimin “Prix Walo”, si zbulim i vitit nė Gjermani.
Pėrveē muzikės, Edita nė opinion njihet edhe si tekst-shkruese, kurse ka tė pėrpunuara diku mbi 15 kėngė nga kėngėtarėt botėrorė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Edita fiton ēmimin “Diva award 2011” nė Gjermani

Mesazh nga Lordi prej Mon Mar 14, 2011 12:13 pm

me than drejten pom gzon kjo vajz shqiptare ishalla nuk ngjan si tjeret qe kur te arrisin diqka te harrojn qe jan shqiptar..


e thash kete fjal dhe dota ceku njeriun me karakter te ulet po nivel kengetari te lart..
nqs e percjellni SUPER STAR eshte ne RTL te gjermanis ku zgjidhet 1 mej miri i gjermanis per kengetar me fam dmth gjith jan nis nga zerro..
ne fillim kan marr pjes shum njerz duke perfshir dhe shqiptart e kosoves por fatin qe te fiton e pati ARDIJAN BUJUPI nga kosova dhe ne fillim te prezentimit ka cekur jam shqiptar nga kosova nuk eka mohuar qe eshte shqiptar siq i kam pa tjeret..


tash ardijan bujupi gjindet ne 6 me te miret e finales dmth ka kaluar 1/8 e finales..
por ne xhuri " apo qysh i thojn shqip ( vlersus ) " gjindet nje shqiptar dhe 2 te huaj qe doti ceki me emer..
Patrik nuo ( ndou ) shqiptar, fernanda brandao nga repoblika domenikane dhe dieter bohlen producent i muzikes dhe kengetar i vjeter nga gjermania..

shqiptari PATRIK NUO(Ndou) e dim se eshte me perardhje nga kosova pikrisht 5km afer qytetit gjakoves dhe e dim qe babai ti eshte shqiptar.. me plot fjalen e quaj idiot sepse nuk e perkrah te vetin dhe e mohon qe eshte shqiptar plus ka refuzuar pasaporten kosovare veq e vveq per te mos than njerzit qe eshte shqiptar

ky idiot nuk e perkrah Ardijan Bujupin dhe sama pak e vlerson..
ne finalen e fundit dmth 6 me te miret i ka then " permua nuk ki za me mir shko te shpia " por prap fitoj sepse populli e vlersojn me an te SMS-av apo me an te telefonatav shqiptarin Ardijan Bujupi nga kosovame fal se ta flliqa textin e nderuara EDITA por mos i ngjaj ktyre sepse jam un i pari qe dote ofendoj njelloj si kta..

shum fat shum suksese perty..!!!

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Edita fiton ēmimin “Diva award 2011” nė Gjermani

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 14, 2011 12:20 pm

Lord shkruajti:me than drejten pom gzon kjo vajz shqiptare ishalla nuk ngjan si tjeret qe kur te arrisin diqka te harrojn qe jan shqiptar..


e thash kete fjal dhe dota ceku njeriun me karakter te ulet po nivel kengetari te lart..
nqs e percjellni SUPER STAR eshte ne RTL te gjermanis ku zgjidhet 1 mej miri i gjermanis per kengetar me fam dmth gjith jan nis nga zerro..
ne fillim kan marr pjes shum njerz duke perfshir dhe shqiptart e kosoves por fatin qe te fiton e pati ARDIJAN BUJUPI nga kosova dhe ne fillim te prezentimit ka cekur jam shqiptar nga kosova nuk eka mohuar qe eshte shqiptar siq i kam pa tjeret..


tash ardijan bujupi gjindet ne 6 me te miret e finales dmth ka kaluar 1/8 e finales..
por ne xhuri " apo qysh i thojn shqip ( vlersus ) " gjindet nje shqiptar dhe 2 te huaj qe doti ceki me emer..
Patrik nuo ( ndou ) shqiptar, fernanda brandao nga repoblika domenikane dhe dieter bohlen producent i muzikes dhe kengetar i vjeter nga gjermania..

shqiptari PATRIK NUO(Ndou) e dim se eshte me perardhje nga kosova pikrisht 5km afer qytetit gjakoves dhe e dim qe babai ti eshte shqiptar.. me plot fjalen e quaj idiot sepse nuk e perkrah te vetin dhe e mohon qe eshte shqiptar plus ka refuzuar pasaporten kosovare veq e vveq per te mos than njerzit qe eshte shqiptar

ky idiot nuk e perkrah Ardijan Bujupin dhe sama pak e vlerson..
ne finalen e fundit dmth 6 me te miret i ka then " permua nuk ki za me mir shko te shpia " por prap fitoj sepse populli e vlersojn me an te SMS-av apo me an te telefonatav shqiptarin Ardijan Bujupi nga kosovame fal se ta flliqa textin e nderuara EDITA por mos i ngjaj ktyre sepse jam un i pari qe dote ofendoj njelloj si kta..

shum fat shum suksese perty..!!!
m'Pelqeu ky shkrim

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Edita fiton ēmimin “Diva award 2011” nė Gjermani

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi