Japoni, rigjenden katr trenat e zhdukur

Shko posht

Super Japoni, rigjenden katr trenat e zhdukur

Mesazh nga ditush prej Mon Mar 14, 2011 6:10 pmJan rigjetur n Japoni katr trenat n shrbim mes Iwate e Miyagi.
Zmadho fotografin

Jan rigjetur n Japoni katr trenat n shrbim mes Iwate e Miyagi. T shpallur t zhdukur nga tsunami, ata jan rishfaqur s bashku me rreth 70 pasagjert dhe makinistt, q ishin t gjith t gjall.

N trenin e linjs Senseki, makinisti dhe 50 pasagjer jan strehuar n nj shkoll fillore, duke u mbrojtur nga vala goditse.

Mbi dy karvant e linjs, Ofunato, drejtuesi dhe 20 pasagjert jan mbrojtur n nj shkoll t mesme

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi