Tridhjet shtetas t Maqedonis ende presin t transportohen nga Bengazi

Shko posht

Super Tridhjet shtetas t Maqedonis ende presin t transportohen nga Bengazi

Mesazh nga ditush prej Mon Mar 14, 2011 6:18 pm


Pr momentin ata jan vendosur n nj kamp t portit dhe nga autoritetet libiane u jan siguruar ushqim dhe pije.

Tridhjet shtetas t Maqedonis t cilt duhej t kthehen nga Libia, akoma ndodhn n portin Bengazi.

Zdhnsi i Ministris s Punve t Jashtme, Bore Stamov njoftoi se pr shkak kushteve t pavolitshme klimaterike nuk ka arritur anija turke me t ciln duhet t transportohen qytetart e Maqedonis.

Pr momentin ata jan vendosur n nj kamp t portit dhe nga autoritetet libiane u jan siguruar ushqim dhe pije.

Mbrm von nga Libia n aeroportin n Beograd arritn tet shtetas t Maqedonis, t cilt kan punuar n nj firm boshnjake pr ndrtim n Tripoli, ndrsa sot n mngjes kan arritur n vend. Edhe nnt shtetas t Maqedonis sot n mngjes u kthyen n vend, pasi jan evakuuar me fluturimin e kompanis kombtare bullgare nga Tripoli pr n Sofje.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi