Presidenti Pacolli nė Tiranė mė 23 e 24 mars

Shko poshtė

Super Presidenti Pacolli nė Tiranė mė 23 e 24 mars

Mesazh nga Lim-On prej Tue Mar 15, 2011 9:20 amPresidenti Behgjet Pacolli do tė bėjė njė vizitė zyrtare nė Tiranė nė
datat 23 dhe 24 mars. Sipas burimeve pranė Presidencės shqiptare,
mėsohet se i porsazgjedhuri nė krye tė Presidencės kosovare do tė jetė i
pranishėm nė Shqipėri.
Pacolli, siē njofton sot Balkanweb, ėshtė
ftuar pėr njė vizitė zyrtare nga presidenti Bamir Topi. Nė kėtė vizitė
mėsohet se presidenti i Kosovės pritet tė ketė takime dhe nė nivele tė
tjera, me kryeministrin Sali Berisha, kryeparlamentaren Jozefina
Topalli. Kjo pritet tė jetė vizita e parė zyrtare e Pacollit pas
zgjedhjes si president i Kosovės. Pas zgjedhjes nė kėtė post,
presidentit i kanė ardhur disa ftesa pėr tė vizituar Maqedoninė,
Italinė. Pacolli u zgjodh si president mė 22 shkurt tė kėtij viti.
Partia e tij, Aleanca Kosova e Re ėshtė nė njė koalicion qeverisės me
Partinė Demokratike tė Hashim Thaēit. Menjėherė pasi u votua nga Kuvendi
i Republikės sė Kosovės dhe u zgjodh president i vendit, Behgjet
Pacolli dha dorėheqjen nga tė gjitha detyrat partiake nė krye tė
Aleancės Kosova e Re dhe anėtarėsia nė kėtė parti.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi