Genc Prelvukaj tani edhe politikan

Shko poshtė

Super Genc Prelvukaj tani edhe politikan

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 15, 2011 10:47 am


Rep artisti Genc Prelvukaj po fillon njė tjetėr karrierė nė jetėn e tij. Pėrveē punės si kėngėtar dhe producent (menaxher kėngėtarėsh), kėto ditė ai ka filluar punėn dhe si kėshilltar nė Ministrinė e Kulturės, Rinisė & Sportit nė qeverinė e Kosovės.

Ky post i lartė qeveritar udhėhiqet nga ish kolegu i tij Memli Krasniqi. Qė tė dy artistėt janė kyēur tashmė nė politikė nė kuadėr tė Partisė Demokratike tė Kosovės, Memli fillimisht si zėdhėnės i partisė, pastaj deputet dhe zėdhėnės qeveritar, kurse nė zgjedhjet e fundit atij i ėshtė besuar edhe posti i ministrit. Kurse Genci nė zgjedhjet lokale ishte zėdhėnės i fushatės sė PDK-sė, kurse tani ai ka fituar njė post tė lartė nė ministrinė e drejtuar nga ish kolegu i tij.

Memli ėshtė larguar nga aktivitetet muzikore duke u lėnė hapėsirė edhe grupeve e artistėve tė rinj qė tė marrin hapat e tyre nė muzikė. Ndėkohė, Genci vazhdon tė qėndrojė fuqishėm nė tregun muzikor, duke pasur koncerte dhe mbrėmje gati ēdo fundjavė me grupin Etnon, si dhe me disa kėngėtarė tė tjerė, tė cilėt janė nėn menaxhimin e tij. Se si do tė zhvillohen punėt me kulturėn dhe estradėn kosovare kur tani dihet se nė krye tė kėtij institucioni janė dy artistė tė dėshmuar nė skenė, pritet tė shihet!

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Genc Prelvukaj tani edhe politikan

Mesazh nga Nora prej Tue Mar 15, 2011 4:05 pm

A me det sa poletikani po bahet :P ma mire te merret veq me muzik se po e flliqka edhe ky kosoven me rrena si kta tjert haha

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi