Wii 2 vjen para Xbox-it t ri

Shko posht

Super Wii 2 vjen para Xbox-it t ri

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 15, 2011 2:42 pm


Kan kaluar pes vite q nga shfaqja e panelit komandues Wii n treg, ndrsa gjat asaj periudhe kompanit Microsoft dhe Sony kan folur mbi jetgjatsin dhjetvjeare t konsols, ndrsa Nintendo nuk kishte komentuar pr kt shtje.
Kshtu, duket se Nintendo do tia shkurtoj jetgjatsin panelit t vet komandues, dhe tia ofroj tregut nj konsol t re, e cila mund t jet pasardhs i Nintendo Wii.
Nintendo ka arsye pr dika t till duke marr parasysh se shitja e versionit t par t Wii ka filluar t bie, ndrsa Microsofti fal kontrolluesit Kinect prjeton shitje t shklqyer.
Paraqitja e Nintendo Wii 2 do t ishte mundsi e shklqyer q kjo kompani t shtonte pjesmarrjen e vet n treg dhe t realizonte shitje t shklqyer. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi