Gaddafi: Mund tė bėj aleancė me Al Kaedėn

Shko poshtė

Super Gaddafi: Mund tė bėj aleancė me Al Kaedėn

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Mar 15, 2011 7:12 pmNėse qeveritė perėndimore do tė sillen si nė rastin e Irakut, atėherė Libia do tė dalė nga aleanca ndėrkombėtare kundėr terrorizmit.

Deklarata ėshtė bėrė nga lideri libik Muammar Gaddafi, i cili ka kėrcėnuar se, Libia do tė lidhet me Al Kaedėn dhe do tė shpallė njė luftė tė shenjtė.

Nė njė intervistė pėr njė tė pėrditshme italiane, koloneli ėshtė shprehur “i tronditur” nga sjellja e evropianėve dhe nė vecanti “i tradhtuar” nga kryeministri italian Silvio Berlusconi.

Ndėrkohė, mėsohet se ministrat e Jashtėm tė grupimit G8, tė mbledhur nė Paris, nuk kanė arritur asnjė marrėveshje mbi ndėrhyrjen e mundshme ushtarake nė Libi.

Pak ditė mė parė, i biri i Gaddafi-t kėrcėnoi Italinė se, nėse do tė bashkohet nė ndėrhyrjen ushtarake do tė goditet nga njė fluks emigrantėsh ilegalė.

Ndėrkohė, sot nė brigjet e ishullit italian tė Lampeduzės kanė mbėrritur 21 varka me 1263 emigrantė klandestinė nga vendet e Magrebit.

Ndėrsa njė varkė tjetėr me rreth 40 klandestinė nga Tunizia nė bord ėshtė fundosur nė tė njėjtat ujėra dhe vetėm 5 prej personave kanė shpėtuar.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi