Nje i pasur afrikan martohet me 4 gra njekohesisht

Shko posht

Super Nje i pasur afrikan martohet me 4 gra njekohesisht

Mesazh nga Nora prej Wed Mar 16, 2011 7:21 amNje rasti shume i rralle i nje 44-vjecari te pasur nga Afrika e Jugut, i cili eshte martuar me kater gra njekohesisht, sipas tij per te kursyer para dhe per te shmnagur tradhetine.
Poligamia lejohet me ligj ne Afriken e Jugut, madje eshte aq e perhapur sa edhe presidenti i vendit Jacob Zuma ka tre bashkeshorte.
Protagonisti i ngjarjes se rralle quhet Milton Mbhele dhe eshte drejtues i komunes se Indakas. Ai ka mberritur ne ceremoni me nje limuzine te bardhe, i shoqeruar nga 4 bashkeshortet e tij te ardhshme.
Nuk eshte mire te kesh nje grua dhe 30 te dashura qe te marrin leket. Mund te them se ishte dita me e shumepritur gjate te gjithe jetes time, thote vete Mbele, i cili i veshur me nje kostum te bardhe ka shkembyer unazat me nuset e tij, edhe ato te veshura me fustane te bardha. Grate nga ana e tyre nuk e kane konsideruar aspak problem, teksa nuk shohin asgje te cuditshme ne kete lidhje poliglote.
Mbele thote se edhe pse ndahet ne kater, dashuria e tij eshte e barabarte dhe se mes grave ekziston konkurenca u shpreh dhendrri qe ne altar eshte detyruar te thote kater here po. Me e reja ne moshe eshte Smangele Cele, 23 vjec, ndersa nga 24 jane Zanele Langa dhe Happiness Mdlolo. Ndersa me e madhja eshte Thabile Vilakaz, me te cilen Milton ka qene martuar me pare per 12 vjet me radhe.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi