T transplantosh nj sy pas koke

Shko posht

Super T transplantosh nj sy pas koke

Mesazh nga AnG3L-E prej Wed Mar 16, 2011 8:33 amI vetquajtur artist, nj amerikano-iraken i quajtur Wafaa Bilal, transplatoi nj sy t tret pas koke, q n t vrtet nuk sht asgj tjetr prvese nj mikro-kamer.

Sot 45-vjear, Bilali emigroi n Shtetet e Bashkuara t Ameriks 25 vjet m par, por ai thot se shpesh sht penduar pr ato gjra q ka ln pas shpatullave.

N mnyr q t sigurohet q dika e till t mos ndodh m, ai vendosi ti nnshtrohet nj operacioni, pr vendosjen e nj web-kamere n pjesn e pasme t koks.

Pajisja sht n gjendje t kap nga nj fotografi n do minut, ndrsa t gjith fotografit postohen n koh reale n faqen e internetit www.3rdi.me.

Mikrokamera sht e pajisur me faqe titani dhe nj pllak metalike t pozicionuar disa milimetra brenda lkurs, e fiksuar pas kafks, n mnyr q ajo t mos lviz asnjher.

Nj telefon celular me lidhje 3G lejon drgimin dhe publikimin e imazheve n koh reale n internet. Kjo form e artit ekstrem detyron artistin q t flej i ulur. Ajo sht kritikuar gjersisht, pasi sipas kritikve, prbn nj mnyr t survejimit t jets, t ngjashme me at q ndodh n Big Brother.

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: T transplantosh nj sy pas koke

Mesazh nga Nora prej Wed Mar 16, 2011 8:37 am

ncncnc qka spo ni

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi