Qeni m i shtrenjt n bot shitet pr nj milion euro

Shko posht

Super Qeni m i shtrenjt n bot shitet pr nj milion euro

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 16, 2011 10:44 am


Qeni i racs mastif tibetian me qime t kuqe sht qeni m i shtrenjt n bot pasi u shit pr nj milion euro, shkruan Telegraph.
Mastift tibetian jan qen t mdhenj t cilt jan posesiv ndaj pronarve t tyre. N t kaluarn ata kan ruajtur kampet nomade dhe manastiret n Tibet. Vlersohet se kta qen jan njra ndr racat m t vjetra n bot, ndrsa legjenda thot se Ghenghis Khan dhe Buda kishin nga nj qen t till.

Besohet se kta jan rac e pastr kineze e cila sht shum e rrall jasht Tibetit, e q dallon prej qenve tjer. mimet e ktyre qenve vitet e fundit jan rritur nga 500 n qindra mijra euro.

Sipas fjalve t pronarit Lu Liang, qeni Hong Kong i vjetr vetm 11 muaj, sht i gjat 90 centimetra dhe i rnd m shum se 80 kilogram. Duke mos zbuluar detaje tjera, Lu tha se njrin prej ktyre qenve e shiti pr nj milion euro nj multimilioner nga Kina veriore i cili sht pronar i nj miniere qymyri. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi