Vdes reperi Nate Dogg

Shko posht

Super Vdes reperi Nate Dogg

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 16, 2011 1:44 pm


Nate Dogg ka ndrruar jet mbrm n moshn 41-vjeare n shtpin e tij n Long Beach, Kaliforni.
Kngtari, emri i vrtet i t cilit sht Nathaniel D. Hale, ka vdekur papritmas mbrmjen e kaluar. Derisa shkaku i vdekjes s tij aktualisht mbetet i panjohur, ai m hert kishte vuajtur nga dy sulme, n vitin 2007 dhe 2008.

Snoop Dogg, i cili e ka njohur Nate q nga shkolla, ka shkruar n profilin e tij n Twitter: Ne kemi humbur nj legjend t vrtet t hip-hopit dhe rnb. Nj prej miqve t mi m t mir dhe nj vlla pr mua q nga viti 1986 kur kam qen mjaft i paedukuar n shkoll t mesme ku edhe u takuam. T dua shok. Gjithmon do t jesh me mua, prgjithmon.

Nate bri debutimin e tij n albumin klasik t Dr.Dre, The Cronic n vitin 1992, por shprthimi i tij i madh erdhi n vitin 1994 me cinglin Regulate krahas Warren G, q u pa si nj prej kngve m t suksesshme t t gjitha kohrave n zhanrin G-Funk.

Nate po ashtu ka punuar edhe me reper si Snoop, Ludacris, Eminem dhe Tupac Shakur. Ai sht paraqitur n shum se 40 singla t cilat kan debutuar n US Billboard top 40 dhe ka tre albume t tij. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi