Kush e qėlloi Ibrahim Tatlisesin?

Shko poshtė

Super Kush e qėlloi Ibrahim Tatlisesin?

Mesazh nga Daffina prej Wed Mar 16, 2011 1:51 pm

"Tė paktėn njė plumb hyrė nė kafkė nė pjesėn e prapme dhe pėrfundoi nė faqen e parė," kėshtė ka thėnė kirurgu Caglar.

Kryeministri Recep Tayyip Erdogan ka telefonuar spitalin nė tė cilin gjendet i shtrirė Tatlises pėr tė marrė vesh pėr gjendjen shėndetėsore tė kėngėtarit. Sipas tyre qendra trurore e tė folurit nuk ėshtė dėmtuar, por ka probleme me qėndrėn e lėvizshmėrisė.

Ai edhe mund tė jetė paralizuar nė anėn e majtė. Mirėpo ai merret vesh se ėshtė pėrmendur dhe se i ėshtė pėrgjigjur instruksioneve tė doktorėve pėr lėvizje dhe mbajtje tė dorės.

MOTIVET E MUNDSHME
Motivet e sulmit qė po ngriten janė prej mė tė ndryshmeve. Disa thonė se ka mundėsi qė Partia Punėtore e Kurdistanit tė qėndrojė prapa kėsaj, pėr shkak se shumė kėngėtarė me origjinė kurde janė kėrcėnuar pėr shkak tė mbėshtetjes qė i kanė dhėnė qeverisė. Pėrdorimi i kallashnikovėve e bėnė mė tė mundshme kėtė pistė sipas mbrojtėsve tė kėtij supozimi.

Kėngėtari Izzet YIldizhan shoku i ngushtė i Tatlises mund tė qėndrojė prapa sulmit, pasi sė bashku me kėngėtarin ata janė nė njė ortakėri pune nė Irakun Verior dhe ai mund tė jetė prapa sulmit. Kėta tė dy kohėve tė fundit kanė pasur mosmarrėveshje tė mėdha qė ka ēuar te shumė tensionime. Por e verteta pritet tė dal pas zbulimit tė autorėve dhe motiveve qė i shtynė ata ne ndėrrmarjen e kėtij hapi.

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi