Lind foshnja me zemrėn jashtė trupit – nė bark!

Shko poshtė

Super Lind foshnja me zemrėn jashtė trupit – nė bark!

Mesazh nga Daffina prej Wed Mar 16, 2011 2:11 pm
Mjekėt nė Kinė po luftojnė pėr tė shpėtuar njė fėmijė i cili ka lindur me zemėren e tij jasht trupit tė tij.

Dy muajshi Xin Xin ka vetėm njė cipė tė hollė qė ja mbulon zemrėn e tij e cila mund tė shihet qartė e cila ndodhet nė barkun e tij.

Prindėrit e tij e sollėn atė nė spitalin Xin Qiao nė Chongqing dhe kirurgėt janė duke punuar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme.

Doktor Zhang Yuping, Zv/Drejtor i departamentit pediatrik tė spitalit, tha: “Ėshtė njė rast shumė i rrallė, zemra e tij ėshtė ekspozuar nė mėnyrėn mė tė rrallė...t’ju them tė vėrtetėn asnjėherė skam parė kėsi rasti.”

Prindėrit e djalit thanė: “Ne nuk besuam kur doktorėt na thanė qė ajo e cila po shihet nė barkun e fėmijės ėshtė zemra.”

Kirurgėt kanė dalė me shumė ide tė ndryshme pėr tė trajtuar Xin Xin, por secila ide ėshtė hedhur poshtė sepse ata kanė frikė se ai nuk mund tė mbijetoj.

Tani mjekėt kanė nė planė qė tė presin deri sa djali tė bėhet tre muaj sepse shumica e organeve tė tij do tė zhvillohen mė shumė nė mėnyrė qė kirurgėt tė bėjnė ndonjė ndėrhyrje tė mundshme

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
avatar
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Lind foshnja me zemrėn jashtė trupit – nė bark!

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 16, 2011 2:15 pm

Atje edhe naj dite kush e di qka ka me lind.
I deshiroj jete te gjate Xin Xin-it

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Lind foshnja me zemrėn jashtė trupit – nė bark!

Mesazh nga Nora prej Wed Mar 16, 2011 3:01 pm

Sa gjynaa i shkretii :S Zot ndimoj

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Lind foshnja me zemrėn jashtė trupit – nė bark!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi