AKG GHS-1 pr lojra

Shko posht

Super AKG GHS-1 pr lojra

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 16, 2011 2:23 pm


Kompania amerikane Harman ka paraqitur kufje t reja t cilat pritet t trheqin vmendjen e lojtarve q ju plqejn zrat e mir.
Dgjueset AKG GHS-1 i takojn marks AKG Acoustics dhe kan Red Dot 2010 pr dizajn, ndrsa ofrojn edhe karakteristika kualitative.

Mikrofoni i integruar gjashtmilimetrsh dukshm eliminon zrin n prapavij derisa t gjith kontrolluesit e zrit dhe ndrprersi i mikrofonit ndodhen n vet kabllon.

Dgjueset e dizajnuara n mnyr komode kan mekanizmin AKG 3-D Axis2 pr tu palosur, deri sa sfungjert e vegjl pr vesh kan edhe funksionin e eliminimit pasiv t zrit nga jasht.

Veorit teknike prfshijn frekuencn 18 Hz 24 kHz, impedancn hyrse prej 32 Omsh, ndjeshmrin hyrse 115dBSPL/V dhe sinjalin maksimal hyrs prej 35 mW.

Pesha e kufjeve sht 170 gram, ndrsa kushtojn 79.95 dollar. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi