Buhler vizitoi Malin e Zi

Shko poshtė

Super Buhler vizitoi Malin e Zi

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 16, 2011 7:28 pm


Komandanti i KFOR-it, Erhard Buhler, vizitoi tė mėrkurėn Republikėn e Malit tė Zi nė kuadėr tė Marrėveshjes sė Komisionit tė Pėrbashkėt Implementues. Ai u prit nga ministri i Mbrojtjes sė Malit tė Zi, Boro Vucinic, me tė cilin shkėmbeu pikėpamjet mbi situatėn e sigurisė dhe gjendjen politike nė Ballkanin Perėndimor.
Komandanti i KFOR-it e informoi ministrin malazez pėr stabilitetin e pėrmirėsuar nė Kosovė. Kjo sipas tij ėshtė arsyeja qė numri i ushtarėve tė KFOR-it mund tė zvogėlohet dhe riorganizohet nė mėnyrė qė tė jenė mė fleksibil dhe tė rrisin mobilitetin e tyre.

Vucinic falėnderoi gjeneralin Buhler pėr punėn e jashtėzakonshme qė KFOR-i ka bėrė gjatė dhjetė viteve tė fundit. Ai tha se ky mision i NATO-s ka kontribuar fuqishėm nė stabilitetin dukshėm tė ngritur tė Ballkanit Perėndimor dhe perspektivės sė tij evropiane. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi