Mallkimi i numrit 11

Shko poshtė

Super Mallkimi i numrit 11

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 16, 2011 7:46 pm


Tiranė, 16 mars - Qė prej 11 shtatorit 2001, njė numėr i madh tragjedish kanė ndodhur pikėrisht nė datat 11, duke bėrė qė tė flitet gjithmonė e mė shumė pėr njė mallkim tė datės 11.
E fundit qė i ėshtė bashkuar kėtij mallkimi ėshtė data 11 e kėtij muaji, me tėrmetin e tmerrshėm qė shkaktoi dėme tė jashtėzakonshme nė Japoni.
Gjithmonė e mė shumė, numri 11 po merr vendin e 13 si numri i mallkuar, ndėrsa duket se mund tė zėvendėsohet edhe numri i Djallit, 666.
Drejtuesit hollivudianė kanė vendosur tė krijojnė njė film horror, i cili do tė titullohet pikėrisht 11.11. Kėto janė rastet qė lidhen pikėrisht me mallkimin e numrit 11.
11 shtator 2001 – Tre avionė civilė goditėn dy kullat e binjake nė Nju Jork dhe Pentagonin nė Uashington, duke shkaktuar rreth 3 mijė tė vdekur, nė atė qė ėshtė edhe sot sulmi mė i pėrgjakshėm terrorist i historisė, transmeton Top Chanel.
11 mars 2004 – Disa terroristė tė afėrt me Al-Kaedėn vendosėn bomba nė katėr pjesė tė rrjetit hekurudhor tė Madridit, duke shkaktuar 191 tė vdekur dhe 1 841 tė plagosur.
11 qershor 2006 – Nė Mumbai, terroristėt provokuan shtatė shpėrthime nė metro, ndėrsa nė sulm mbetėn tė vrarė 190 persona dhe 714 tė tjerė u plagosėn.
11 shtator 1973 – Nė Kili vdes nga njė infarkt presidenti Salvador Allende, duke i lėnė vendin regjimit tė tmerrshėm tė gjeneralit Augusto Pinochet.
25 mars 1911 – Nė Manhatan pėrjetohet njė tragjedi e vėrtetė, si rrjedhojė e njė zjarri nė njė fabrikė veshjesh, ku humbėn jetėn 146 persona, midis tė cilėve 123 gra.
11 – Kaq ėshtė edhe numri i gėrmave nė emrin e njeriut mė tė frikshėm tė historisė, Adolf Hitler.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mallkimi i numrit 11

Mesazh nga Zyma prej Wed Mar 16, 2011 8:00 pm

edhe une kerkova diqka me Nr.11 dhe ja qka gjeta
11 Janar 1998-Ne Masakeren ne Sidi-Ahmed te Algjeris gjejne Vdekjen mbi 100 Njerz

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mallkimi i numrit 11

Mesazh nga Rreze prej Wed Mar 16, 2011 8:19 pm

ncncncncc Zoot Runna qka mos po niii...:(:(:(

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mallkimi i numrit 11

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi