A ėshtė 19 marsi njė ditė e rrezikshme pėr planetin?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super A ėshtė 19 marsi njė ditė e rrezikshme pėr planetin?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 17, 2011 12:04 am


Astronomėt dhe astrologėt druhen se mė 19 mars tokėn e pret njė ditė e zezė. Nė kėtė ditė hėna do afrohet me tokėn mė afėr se kurrė, vetėm 356 577 kilometra. Pėr mė tepėr hėna do jetė e plotė ndaj ka disa shkencėtarė qė druhen se kjo do tė shoqėrohet me fenomene tė tilla si vullkane dhe tėrmete. Qė tani flitet nė internet pėr “super-hėnėn” dhe pėr “moonaggedon”. Kur hėna iu afrua shumė tokės para disa vitesh ndodhi tsunami i tmerrshėm qė mori qindra mijėra jetė. Por ka shumė shkencėtarė qė thonė se nuk duhet tė shqetėsohemi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi