Kjo kokė ėshtė e shėndetshme...!!

Shko poshtė

Super Kjo kokė ėshtė e shėndetshme...!!

Mesazh nga Nora prej Thu Mar 17, 2011 8:12 amVejsel Kandemir, nga nje qyteti i Turqisė, i ėshtė nėnshtruar tre operacioneve pas njė aksidenti nė maj tė vitit tė kaluar ku mbetėn 2 tė vdekur dhe dhjetė tė plagosur.Rasti i Kandemir duket se ėshtė mė i rėndi.
Atij i ėshtė hequr njė pjesė e kafkės sė kokės si pasojė e dėmtimeve tė rėnda qė ka pėsuar gjatė aksidentit duke e ulur nivelin e pjesės sė parme tė kafkės me plot 6 milimetra.
Kandemir ka kėrkuar pension invaliditeti duke qenė e ka tė pamundur tė punojė mė, por njė kėrkesė e tillė i ėshtė refuzuar.
Sipas raportit tė dhėnė nga Drejtoria e Sigurimeve Shėndetėsore nė Turqi, atij i ėshtė komunikuar se nuk ka asnjė humbje nė fuqinė e tij tė punės duke iu refuzuar edhe statuti i invaliditetit.
“Nė raport theksohet se humbja e fuqisė sė punės ėshtė “zero pėrqind”. Kam gjashtė muaj qė s’kam asnjė tė ardhur. Kam dy fėmijė dhe nuk kam me se t’i arsimoj. S’kam me ē’tė paguaj qiranė. Mė mbajnė fqinjėt me ndihma. Kam nevojė pėr operacionet tė tjera dhe pėr kurime, por s’kam mundėsi financiare. Ata qė kanė pėrgatitur kėtė raport as qė mė kanė parė fare. Ky raport mė nxjerr sikur jam i shėndetshėm. Atėherė le tė mė kthejnė shėndetin”, ėshtė apeli i Kandemir.
Pasi i kanė hequr njė pjesė tė kafkės sė kokės qė ka sjellė edhe njė disnivel nė pjesėn e pėrparme tė kokės prej 6 milimetrash, Kandemir thotė se i ėshtė qepur edhe damari kryesor qė ushqen trurin. Ai ka nevojė pėr vendosjen e njė kocke artificiale nė kafkė por pamundėsia financiare e ka lėnė pa zgjidhje.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi