N Zvicr arrestohet nj kosovar pr krime lufte

Shko posht

Super N Zvicr arrestohet nj kosovar pr krime lufte

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 17, 2011 10:01 am


N arrestimet e s mrkurs t kryera nga ana e EULEX-it n komunn e Malishevs dhe Lipjanit, nn akuza pr krime lufte n Kosov gjat vitit 1999, n Zvicr sht arrestuar edhe nj ish-pjestar i UK-s.
Sipas portalit Albinfo, identiteti i t arrestuarit nuk sht dhn, por thuhet se pr t Prokuroria Speciale e EULEX-it kishte shpallur fletarrest ndrkombtar.

N njoftimin pr arrestimet, EULEX bri t ditur se n grupin e t arrestuarve bn pjes edhe nj banor i Kosovs, duke mos precizuar se n cilin shtet kryer arrestimi.

Msohet se i arrestuari nga organet zvicerane pritet q ditve n vijim t ekstradohet n Kosov, pasi q pr t kishte flerarrest ndrkombtar.

Ndrkoh, gjat t s mrkurn jan arrestuar nnt persona n kontekst t nj hetimi pr krime t lufts. Atyre iu sht shqiptuar masa e paraburgimit prej nj muaji. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi