Mihrijes i ėshtė vjedhur kėnga “Turbulenca”

Shko poshtė

Super Mihrijes i ėshtė vjedhur kėnga “Turbulenca”

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 17, 2011 10:04 am


Trendi i kėngėtarėve ballkanikė tė cilėt huazojnė kėngė nga kėngėtarėt shqiptarė nuk ka tė ndalur. Kėngėtarėt fqinjė, e nė veēanti ata serbė, pa fije turpi dhe pa e pyetur askėnd, marrin pothuajse komplet kėngėt e kėngėtarėve dhe kompozitorėve shqiptarė.
Sė fundmi ėshtė zbuluar se kėngėn “Turbulenca” tė kėngėtares Mihrije Braha, e ka huazuar njė kėngėtare e njohur serbe e cila e ka pėrshtatur versionin e gjuhės sė saj, me titull “Neka gore dlanovi”.

Pėr tė dėshmuar se krijimi i Armend Rexhepagiqit dhe Aida Barakut e kėnduar nga Mihrije Braha daton mė herėt, ėshtė fakti se kėngėtarja dy vjet mė parė me kėtė kėngė ėshtė prezantuar nė festivalin muzikor nė “Top Fest6” , tė cilės kėngė mė vonė ia pati realizuar edhe videoklipin, ndėrkohė kėngėtarja serbe kėtė kėngė e ka lansuar para njė viti- shkruan e pėrditshmja Zėri.

Mihrije Braha thotė se pėr kėtė huazim ėshtė informuar tri ditė mė parė nga njė fans i saj nė “Facebook”, i cili ia kishte dėrguar edhe dy versionet e kėngės.

“Mua mė ka njoftuar njė fans i imi, Blerand Rexhepi, nė “Facebook”, ku edhe mė ka dėrguar tė dy versionet e kėngės. Pasi i dėgjova kėngėt, arrita tė kuptoj se 90 pėr qind e kėngės ėshtė identike me kėngėn time, madje edhe videoklipi i saj ishte influencė nga videoklipi im qė ia kam realizuar tė njėjtės kėngė”, ka thėnė Mihrija, e cila pohon se huazimi i kėsaj kėnge nga njė kėngėtare serbe i ka krijuar asaj njė ndjenjė tė pėrzier.

“Tė them tė drejtėn mė ka krijuar emocione tė pėrziera. Nė njėrėn anė, pėrderisa e ka marrė kėtė kėngė ajo kėngėtare dhe e ka pėrshtatur nė versionin e saj, kjo do tė thotė se i ka pėlqyer, bile pėrveē kėngės edhe videoklipi ishte pothuajse kopje totale, e nė anėn tjetėr mė duket se nuk ėshtė e hijshme qė tė huazosh kėngė dhe tė bėsh popullaritet me njė kėngė qė e ka krijuar dikush tjetėr”, ka thėnė Braha.

Ndėrsa sa i pėrket padisė kėngėtarja ka thėnė se ende nuk ka vendosur asgjė, sepse i duhet tė konsultohet me autorėt e kėngės Armendin dhe Aidėn. /Telegrafi/
_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mihrijes i ėshtė vjedhur kėnga “Turbulenca”

Mesazh nga Nora prej Thu Mar 17, 2011 10:52 am

Edhe pak kan me vjedh edhe Mirihen hahah :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi