MSI CX640 dhe CR640

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super MSI CX640 dhe CR640

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 17, 2011 10:08 am


MSI vazhdon me rinovimin e linjės sė vet tė laptopėve. Kėsaj here freskimi ėshtė bėrė me modelet e reja CX640 dhe CR640 me procesorė Sandy Bridge.
Tė dy laptopėt vijnė me shtėpizė nga metali i pėrpunuar, peshon 2.4 kilogramė, ndėrsa kanė strukturė tė brendshme, e cila e largon nxehtėsinė nga pjesa qė ėshtė nė kontakt me duart.

Diagonalja e ekranit ėshtė 15.5 inēė, rezolucioni 1.366 x 768 pikselė, ndėrsa maksimalisht mund tė kihet 8 GB RAM dhe disk prej 640 GB.

Po ashtu ėshtė e pėrfshirė edhe teknologjia ‘ECO engine’, falė tė cilės bateria mban deri nė tetė orė.

Dallimi ndėrmjet dy modeleve ėshtė nė shfrytėzimin e sistemit grafik: CX640 ėshtė i pajisur me grafikėn e integruar tė Intel, ndėrsa CR640 vjen me GeForce GT 520M tė Nvidia.

Ēmimet fillestare pėr tregun evropian janė 600 euro pėr modelin CX dhe 650 euro pėr modelin CR. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi