Kėrceu nga 11 metra lartėsi nė pishinėn me vetėm 30 centimetra ujė (Video)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kėrceu nga 11 metra lartėsi nė pishinėn me vetėm 30 centimetra ujė (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 17, 2011 10:11 am


Tė kėrcesh nga 11 metra lartėsi nė ujė vėrtetė ėshtė e frikshme, por paramendoni tė kėrceni nga ajo lartėsi nė njė pishinė gome pėr fėmijė e mbushur vetėm 30 cm ujė. Kėtė e bėri Darren Taylor, i njohur edhe si “Professor Splash” duke thyer edhe rekordin e tij personal dhe pėr tė 13 herė u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness.
Professor Splash me kėrcimin nė lluca tė tilla merret prej vitit 1983 dhe thotė se di sekretet e njė teknike tė veēantė e cila i mundėson qė tė kėrcejė mirė dhe tė mos lėndohet kur pėrplaset nė pishinė e cila ka shumė pak ujė.
Shkathtėsitė e tij i demonstroi kohė mė parė nė Trondheim nė Norvegji dhe me kėrcimin nga 11 metra nė njė pishinė pėr fėmijė vendosi rekordin e ri. Taylor i cili ėshtė nga Denveri nė Colorado, konsiderohet si njėri nga kėrcyesit mė tė mirė nė botė nė kategorinė e tillė. Taylor sot udhėton nėpėr botė, duke prezantuar dhuntitė e tij dhe duk thyer rekordet e vendosura nga vetė ai. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi